Alaçatı’da Neler Oluyor?

Alaçatı’nın cıvıl cıvıl taş sokaklarının ünü İzmir sınırlarını aşalı çok oldu. Öyle ki her geçen sezon, daha da büyüyen bir enerjiyle ziyaretçilerini ağırlıyor. Hal böyle olunca yaz ayları yaklaşırken herkesin aklındaki soru “Alaçatı’da neler oluyor?”. Bu yıl da durum çok farklı değil. Daha sezon başlamadan hareketlenen sokaklar, mekanlar ve hatta plajlar güzel geçecek bir sezonun habercisi niteliğinde.

Beldenin taş sokakları arasında, bölgenin yorucu gürültüsünden uzak ama popüler adreslerine yürüme mesafesindeki konumuyla öne çıkan Monreve Alaçatı da sezona uygun hareketli bir programla misafirlerini ağırlamaya hazırlanıyor.

Sanatla Bütünleşmiş Monreve Alaçatı

Eğlencenin merkezinde huzuru vaadeden, her odasında ayrı bir hikayesi olan, sanatla iç içe bir otel, Monreve Alaçatı, özel olarak tasarlanmış turna kuşları ve Ay Tanrıçası Selene rölyefleriyle konuklarını karşılıyor. Otelin her bir odası sanat galerisini andıran farklı konseptlere sahip. Arkas Sanat Koleksiyonu’nda bulunan eserlerden ilhamla tasarlanmış bu odalar, adlarını LA Bağları’nın ödüllü şaraplarından alıyor: Consensus, Meandros, Smyrna ve Antre.

Monreve Alaçatı, estetiğin ön planda olduğu atmosferi kadar İtalyan ve Akdeniz mutfaklarının başrolde olduğu Montiano ile de konuklarının damaklarına hitap ediyor. Toskana’nın pastoral yansımalarından ilhamla tasarlanmış ve gün boyu hizmet veren restoranda özenle seçilmiş malzemeler ve Osman Sezener’e ait çok özel reçetelerle hazırlanan lezzetlerin en güzel eşlikçileri ise Lucien Arkas Bağları’nın şaraplarından zengin bir seçki.

Toskana’nın Kusursuzluğu Alaçatı’da Ayrıcalıklı Bir Lezzet Yolculuğuna Dönüşüyor!

Montiano Alaçatı, farklı müzik performanslarıyla zenginleştirilen akşam yemekleri için otelde konaklayan misafirlerinin yanı sıra dışarıdan da rezervasyon alıyor.

Otel ayrıca, kişiye özel günlük turlar, spor etkinlikleri, plaj ayrıcalıkları, araç kiralama ve havalimanı transferi konularında da misafirlerine hizmet veriyor.

Alaçatı’nın Yeni Sanat Durağı: Arkas Sanat Alaçatı

Bu sezonun bir diğer Alaçatı haberi ise sanatseverleri ilgilendiriyor. Arkas Holding, Alaçatı’da bu yaz yeni bir sanat merkezi açıyor. Beldenin en can alıcı lokasyonlarından birinde kapılarını açacak Arkas Sanat Alaçatı, kalıcı ve süreli sergilere ev sahipliği yapan, sahip olduğu geniş alan ve imkanlarla beldenin uğrak etkinlik mekanına dönüşecek bir yaşam alanı olarak tasarlandı.

Merkez, kalıcı sergi salonunda Op Art sanat akımının önemli temsilcilerinden Victor Vasarely’nin Arkas Sanat Koleksiyonu’nda bulunan eserlerinden derlenmiş bir seçkiye ev sahipliği yapacak. Süreli sergi salonunda ise her sezon farklı temalarda seçkileri sanatseverlerle buluşturacak.

Arkas Sanat Alaçatı, kalıcı ve süreli sergi salonlarının yanı sıra sahip olduğu farklı etkinlik alanlarında sezon boyunca çeşitli temalarda sanat etkinlikleri ve çocuk atölyeleri düzenleyecek.

Monreve Group da bu sanat ve yaşam alanının içinde yepyeni bir projeyle yer alacak. Bir müze-kafe olarak gün boyu hizmet verecek Monreve Patisserie, lezzetli tatlı ve tuzlu atıştırmalıklarıyla Arkas Sanat Alaçatı ziyaretçileri için keyifli bir durak olacak.

Monreve Alaçatı Fotoğraf Galerisi