Arkas Deniz Ticaret Filosu, Kariyer Günlerinde Üniversite Öğrencileriyle Buluştu

Arkas Deniz Ticaret Filosu yetkilileri, üniversitelerin denizcilik ve ilgili fakültelerince düzenlenen kariyer günlerine katılım sağlayarak, stajyerlik süreci ve işe alım konularında Arkas’ın politikalarını öğrencilerle paylaştı. Toplamda 10 üniversiteyi kapsayan ve aralık ayında tamamlanan etkinliklerde Arkas Deniz Ticaret Filosu Personel Müdürü Ferit Gökdeniz ile Müdür Yardımcısı Mehmet Adsan ve Eğitim Yöneticisi Serhat Cebeci de yer aldı.

Üniversite öğrencilerinin kariyerlerine ilişkin denizcilik fakülteleri 2023 yılı kış kariyer günleri etkinlikleri sona erdi. Kış Kariyer Günleri’nin ilki, bu yıl 27.si düzenlenen İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Geleneksel Kariyer Günleri ile başladı. Arkas Deniz Ticaret Filosu Personel Müdürü Ferit Gökdeniz, etkinlikte öğrencilerle bir araya geldi. Etkinlikte, Arkas Holding ve Deniz Ticaret Filosu hakkında bilgilendirmelerin ardından sefer yapan gemilerde ekip seçimindeki kritik hususlarla, gemi stajyerlerinin işe alım ve ayrılış süreçleriyle ilgili öğrencilerin merak ettikleri sorular yanıtlandı.

Arkas Deniz Ticaret Filosu personel yöneticileri kasım ve aralık aylarında 9 üniversitede daha kariyer günlerine katılım gösterdi.  Bu çerçevede İskenderun Teknik Üniversitesi Barbaros Hayrettin Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi, Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi, Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi, Piri Reis Üniversitesi Denizcilik Fakültesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi Sürmene Deniz Bilimleri Fakültesi, Ordu Üniversitesi Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Turgut Kıran Denizcilik Fakültesi, İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ve Yakın Doğu Üniversitesi Denizcilik Fakültesi öğrencileriyle de buluşuldu. Etkinliklerde Arkas’ta işe alım süreçleri, stajyer politikası, Arweb eğitim programı, gemilerdeki sosyal olanaklar ve gemilerle ilgili merak edilen hususlar ve stajyerlik konuları hakkında bilgiler verilerek sorular yanıtlandı.

Arkas Deniz Ticaret Filosu 2024 yılında da kariyer günlerinde öğrencilerle bir araya gelmeyi sürdürecek.