Arkas Çeşme Site Spor’da Dolu Dolu Yaz

Arkas Çeşme Site Spor’da çocuklar spor, sanat, bilim ve eğlence dolu bir kampa giriyor.  24 Mayıs’ta başlayacak kampta voleybol, basketbol ve tenisin yanı sıra çocukların bilgi ve becerilerinin geliştirilmesine yönelik atölye çalışmaları da yer alıyor.

Kendi braşında uzman, sertifikalı eğitmen ve antrenörler eşliğinde çocuklara eğlence ve spor dolu bir yaz programı hazırlayan Arkas Çeşme Site Spor, pandemi koşullarına uygun tedbirler alarak kamp çalışmaları için 24 Mayıs’ta tesislerinin kapılarını açıyor. Geçtiğimiz yıllarda Arkas Spor Kulübü tarafından yenilenerek  modern bir spor kompleksi haline getirilen tesiste; üç tenis kortu, iki basketbol, bir voleybol sahası ve bir de çim saha bulunuyor.

Sağlam Kafa Sağlam Vücutta Bulunur

Arkas Çeşme Site Spor’da voleybol spor okulları üçer haftalık dönemlerle yaz boyunca sürüyor. Voleybol grup programı 7-15 yaş aralığı çocuklar için hafta içi sabah 9’da başlıyor ve 12.00’ye kadar sürüyor. Özel dersler ise akşam üstü 17.00’de başlayarak 21.00’e kadar devam ediyor.  Basketbolda Allso Akademi ile iş birliği yapan Arkas Çeşme Site Spor’da Işıl Alben Basketbol Okulu üçer haftalık dönemlerle yaz boyunca devam ediyor. 5-15 yaş grubunu kapsayan eğitimler haftalık 3 saatlik programlarla yaş ve seviyelere göre hazırlanıyor. Kültürpark Tenis Kulübü uzmanlarınca verilen tenis eğitimi ise 7-15 yaş aralığındaki çocuklar için haftanın her günü tercihe göre bire bir özel ders ya da özel grup dersleri şeklinde veriliyor. 1 özel ders 45 dakikadan oluşuyor.

Bol Aktiviteli Bir Yaz Kampı

Arkas Çeşme Site Spor yaz kampında 3-8 yaş gruplarındaki çocuklar için oluşturulan kamp programında keyifli aktiviteler yer alıyor. İki farklı eğitim sınıfına ayrılan çocuklar, Pazartesi, Çarşamba ve Cuma olmak üzere haftanın üç günü 09.30-13:00 saatleri arasında gerçekleşen eğitimlere katılıyorlar. 3-5 yaş grubu çocukları kamp programına bedensel koordinasyonu sağlayıcı hareket eğitimi ile başlıyorlar. Sonrasında ise müzik ve ritim eğitimi ile resim dersine katılıyorlar. 6-8 yaş grubu ise seçmeli branş olan voleybol ya da basketbol aktivitesiyle programlarına başlarken resim, müzik ve ritim eğitimi ile günü tamamlıyorlar. Talebe göre oluşabilecek 2. gruba ise öğleden sonrasında benzer program hazırlanması planlanıyor.

Ege Cimnastik uzmanlarınca verilen program Pazartesi, Salı ve Cuma günleri; Inovathink eğitmenlerinin katıldığı atölye ise Salı ve Perşembe günleri gerçekleşiyor. Robotik atölye çalışmaları oyun kodlama, robot tasarlama ve robotik  aktivitelerini içeriyor. Etkinlik, okul öncesi ve 7.sınıflara kadar olan grupları kapsıyor.

Alsancak Müzik Kursu iş birliğiyle piyano, keman, flüt, bateri ve gitar eğitimleri haftada 1 gün öğrenciye özel olarak veriliyor. Arkas Çeşme Site Spor ve APEAS by TULAY iş birliğinde oluşturulan resim atölyesinde ise resim dersleri dışında seramik, mozaik ve yaratıcı drama dersleri yer alıyor.

Arkas Çeşme Site Spor yetkilileri kamp programının ekim ayına kadar sürdürülmesinin düşünüldüğünü, pandemi koşullarına göre değişiklik olabileceğini belirttiler.

www.arkascesmesitespor.com