Arkas Spor, Gelecek Sezon CEV Şampiyonlar Ligi’nde

AXA Sigorta Efeler Ligi’nde yükselen form grafiği ve aldığı üst üste galibiyetlerle normal sezonu 2. sırada tamamlayan Arkas Spor, Türkiye Voleybol Federasyonu’nun ligleri COVID-19 virüsünün etkileri nedeniyle sonlandırma kararını memnuniyetle karşıladı.

Şampiyonun belirlenmediği sezonu 2. sırada tamamlayan Arkas Spor, ülkemizi gelecek sezon CEV Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde temsil etme hakkı elde etti. Dünyayı etkisi altına alan COVID-19 virüsünün ilk görüldüğü günden bu yana “Hiçbir kupa insan hayatından değerli değildir” prensibini benimseyen Arkas Spor yönetimi, Türkiye Voleybol Federasyonu’nun almış olduğu kararı saygı ve memnuniyetle karşıladı. Tüm sezon boyunca takımlarını yalnız bırakmayan, tribünlerden tüm enerjisini sahada mücadele eden oyunculara aktaran taraftarlarına teşekkür eden mavi-beyazlı kulüp şu görüşlerle sezonu noktaladı: “Sporcularımıza, teknik ekibimize ve tüm kulüp çalışanlarımıza sezon boyunca göstermiş oldukları performans ve özverili çalışmalarından ötürü tebriklerimizi iletiyoruz. Takımımızı sahada yalnız bırakmayan tüm voleybolseverlere de ayrıca teşekkürlerimizi sunuyoruz. Şunu önemle belirtmek isteriz ki; hiçbir kupa hiçbir sporcunun, teknik heyetin, kulüp ve salon çalışanlarının hayatından daha değerli değildir. Sağlıklı, güzel günlerde, dolu tribünler önünde nice başarılarda buluşmak dileğiyle…”

Hoag: “Yerinde Bir Karar Oldu”

Arkas Spor voleybol takımlarının başında 10 yılı geride bırakan Teknik Direktör Glenn Hoag; liglerin sona erdirilmesiyle ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: “Voleybol federasyonumuzun Play Off maçlarını oynatmadan ligleri sona erdirmesinin çok yerinde bir karar olduğunu düşünüyorum. Arkas Spor ailesi her zaman oyuncularımızın ve personelimizin sağlığına ve refahına dikkat etmiştir. Bu, bir spor kulübü için çok değerli bir prensiptir ve ben de teknik heyetin üyesi olarak aynı değerleri taşıyorum. Voleybol faaliyetlerimize devam etmeyerek; tüm sporcular, çalışanlar ve aileleri olarak bu salgına son verme çabalarının bir parçası olacağımız ve bu sürece katkıda bulunacağımız için mutluyum.”