Arkas Lojistik’e Atlas Ödülü

2022 Atlas Lojistik Ödülleri Dr. Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Bu yıl 13.’sü düzenlenen etkinlikte Arkas Lojistik, “Uluslararası Lojistik İşletmeleri” kategorisinde ödül kazandı.

‘Uluslararası Logitrans Transport Lojistik Fuarı çerçevesinde düzenlenen “Atlas Lojistik Ödülleri” töreni 17 Kasım’da gerçekleştirildi. Pandemiye rağmen 13 yıldır kesintisiz devam eden etkinlik, Dr. Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde düzenlendi.

Ödül törenine sektör derneklerinin başkanları ve yöneticileri, iş dünyasının önemli isimleri ve lojistik sektörünün profesyonelleri katıldığı ödül töreninde Arkas Lojistik, “Uluslararası Lojistik İşletmeleri” kategorisinde Atlas ödülünün sahibi oldu. Bu kategori aynı zamanda uluslararası ve yurt içi lojistik işletmeciliği yapan tüzel ve gerçek kişilere verilen L2 belgesi sahibi olmayı gerektiren bir kategori olarak öne çıkıyor. Ödülü, Arkas Lojistik adına Genel Müdür Serhat Kurtuluş aldı.

Arkas Lojistik’in bu kategoride kazandığı ödülün kriterlerini toplam ciro, çalışan sayısı, yurt dışı şube, sefer sayısının yanı sıra yurt dışı deniz, hava ve demiryolu taşımaları ile kapalı depo ve antrepo alanları oluşturuyor. Sektörde global mantıkta hizmet veren şirketin yurt dışında 10 ofisi bulunuyor. Şirket, 1532 kişiye istihdam sağlıyor. Arkas Lojistik, geçen yıllarda da “Uluslararası Ticari Eşya Taşımacıları (C2)”, “Uluslararası Deniz Taşıması Firmaları – Forwarder”, “Yurtiçi Lojistik İşletmecileri – L1” ve Jüri Özel Ödülü gibi birçok dalda ödüle layık görülmüştü.