Arkas’tan İzmir’in Kurtuluşunun 100. Yılına Özel Video

Arkas Holding, alternatif müziğin başarılı isimlerinden söz yazarı, besteci ve yorumcu Paptircem ile yaptığı iş birliğinde çok özel bir çalışmaya imza attı. İzmir’in sembolik seslerinin Arkas Trio performansıyla birleştiği video kısa zamanda 5 milyonun üzerinde izlendi, on binlerce beğeni aldı.

Arkas Holding, 9 Eylül İzmir’in Kurtuluşu’nu kutlamak amacıyla viral bir proje hayata geçirdi. Arkas ve Paptircem olarak bilinen Sena Nur Gül’ün iş birliği ile oluşturulan video 5 milyonun üzerinde izlendi.

İzmir’in tarihi yapılarından, vapur ve konteyner gemisi seslerine, Arkas Sanat Urla’dan Lucien Arkas Bağları’na, Agora Ören Yerinden Asansör’e, Kemeraltı’ndan Fuara kadar şehir ile özdeşleşmiş 40’tan fazla mekânda 100’ün üzerinde ses ve görüntü kaydedilerek toplanan sesler, Arkas Trio’nun Kompozitör Oğuzhan Balcı tarafından ilk kez bir trio için aranje edilen İzmir Marşı performansıyla birleşince ortaya sıra dışı ve unutulmayacak bir video çıktı.

İzmir’in hemen hemen tüm ilçeleri gezilerek şehrin her yanından alınan hem görüntü hem ses kayıtlarıyla hazırlanan video, yayınlandığı andan itibaren sosyal medyada büyük ilgi gördü, 5 milyonun üzerinde kişi tarafından izlendi.

Video tüm Arkas sosyal medya hesaplarının yanı sıra Paptircem resmi hesabında da yayında.